Działanie 8.3 Wsparcie przedsiębiorczości i samozatrudnienia w regionie [konkurs nr RPKP.08.03.00-IZ.00-04-014/16]
Komunikat [16.11.2017] |
---|
Lista projektów wybranych do dofinansowania – po procedurze odwoławczej |
Zakończony [28.04.2017] |
---|
W odpowiedzi na konkurs ogłoszony 31 marca 2016 r. (nabór wniosków o dofinansowanie projektu rozpoczął się 2 maja 2016 r. i trwał do 16 maja 2016 r.) wpłynęło 119 wniosków o dofinansowanie projektu.
Lista wszystkich złożonych wniosków o dofinansowanie projektu w odpowiedzi na konkurs (PDF) |
Informacje o naborze
Instytucja Zarządzająca Kujawsko-Pomorskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 ogłasza nabór wniosków w trybie konkursowym, w ramach Działania 8.3 Wsparcie przedsiębiorczości i samozatrudnienia w regionie.
Terminy
Termin, od którego można składać wnioski – 2 maja 2016 r.
Termin, do którego można składać wnioski – 16 maja 2016 r.
Termin rozstrzygnięcia konkursu – październik 2016 r.
Miejsce składania wniosków
Biuro Podawczo-Kancelaryjne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73, 87-100 Toruń.
Sposób składania wniosków
Formularz wniosku o dofinansowanie projektu należy w pierwszej kolejności wypełnić i wysłać
w Generatorze Wniosków o Dofinansowanie dla RPO WK-P 2014-2020, dostępnym na stronie Link otwiera się w nowej karcie www.gwd.kujawsko-pomorskie.pl. Następnie należy złożyć ostateczną wersję formularza wniosku o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami i pismem przewodnim w formie papierowej.
Wnioski o dofinansowanie projektu w formie papierowej wraz z wymaganymi załącznikami należy składać od poniedziałku do piątku: w poniedziałki, środy i czwartki od 7.30 do 15.30, we wtorki od 7.30 do 17.00, w piątki od 7.30 do 14.00 w Punkcie Informacyjno-Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73, 87-100 Toruń.
Wniosek w formie papierowej może być dostarczony:
- osobiście lub przez posłańca – decyduje data wpływu do Punktu Informacyjno-Podawczego;
- poprzez nadanie w polskiej placówce pocztowej – decyduje data nadania.
Nadto termin uważa się za zachowany, jeśli wniosek o dofinansowanie projektu zostanie złożony
w sposób określony w art. 57 § 5 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U z 2016 r. poz. 23).
Kto może składać wnioski?
Wszystkie podmioty z wyłączeniem powiatowych urzędów pracy oraz osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Do wsparcia w ramach konkursu przewidziano następujące typy projektów:
- Działania szkoleniowo-doradcze (w tym poradnictwo psychologiczne) dla osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej,
- Wsparcie w formie bezzwrotnych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej nie wyższe niż 6-krotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia[1] na osobę,
- Wsparcie pomostowe dla osób, które rozpoczęły prowadzenie działalności gospodarczej w ramach danego projektu, obejmujące:
- usługi doradczo-szkoleniowe o charakterze specjalistycznym (indywidualne i grupowe) udzielane w okresie pierwszych 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej,
- usługi asystentury z wykorzystaniem mentoringu,
- wsparcie finansowe wypłacane miesięcznie w kwocie nie większej niż równowartość minimalnego wynagrodzenia za pracę, o którym mowa w przepisach o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązującego na dzień wypłacenia wsparcia bezzwrotnego (dotacji) przez okres od 6 do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.
[1] W rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 28 Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Kryteria wyboru projektów
Instytucja Zarządzająca RPO dokona oceny i wyboru projektów w oparciu o kryteria wyboru projektów zatwierdzone uchwałą Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Kryteria wyboru projektów zostały szczegółowo opisane w Link otwiera się w nowej karcie załączniku nr 5 do Regulaminu konkursu.
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu lub maks. dopuszczalna kwota dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 85% wydatków kwalifikowanych na poziomie projektu, w przypadku projektów nieobjętych pomocą publiczną.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Wielkość środków przeznaczonych na konkurs wynosi 24 382 029,41 zł.
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Procedurę odwoławczą w perspektywie finansowej 2014-2020 reguluje Rozdział 15. Procedura odwoławcza, Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020. Procedura odwoławcza została szczegółowo opisana wLink otwiera się w nowej karcie Regulaminie konkursu.
Pytania i odpowiedzi
Informacji dotyczących konkursu udzielają pracownicy Link otwiera się w nowej karcie punktów informacyjnych, czynnych w godzinach:
poniedziałki i wtorki 7.30-17.30, środy, czwartki i piątki 7.30-15.30.
Wartość projektu
Minimalna wartość projektu wynosi: 500 000 zł.
Komunikaty
Dowiedz się więcej
Link otwiera się w nowej karcie Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich.
Materiały informacyjne
Link otwiera się w nowej karcie FAQ (PDF)
Link otwiera się w nowej karcie Procedura i kryteria ogólne (PDF)
Link otwiera się w nowej karcie Przedmiot konkursu i kryteria szczegółowe (PDF)
Załączniki
- Link otwiera się w nowej karcie Regulamin konkursu dla Działania 8.3 Wsparcie przedsiębiorczości i samozatrudnienia w regionie – obowiązuje od 30.03.2016 r. (PDF)
- Link otwiera się w nowej karcie Ogłoszenie konkursu dla Działania 8.3 Wsparcie przedsiębiorczości i samozatrudnienia w regionie – obowiązuje od 30.03.2016 r. (PDF)
- Link otwiera się w nowej karcie Załączniki do regulaminu konkursu – wszystkie (7z Archive)
- Link otwiera się w nowej karcie Załączniki do regulaminu konkursu – wszystkie (zip Archive)